1/365 - Předsevzetí

1. ledna 2017 v 21:38 | Míša |  Rok ze slov
Nejsem člověk, který by si dával novoroční předsevzetí, věřil, že nový rok změní všechno, nejsem ten, kdo by si dával hromadu cílů a doufal, že se to stane. Ale přesto jsem podlehla tlaku sociálních sítí a spousty motivačních řečí, na kterých je vlastně pořád to stejné omílané dokola: Nový rok, nový začátek, nový život, nový ty.

Tak prosté, tak naivní.

Ovládla mě dnes kreativní nálada, celým mým tělem - a hlavně konečkami prstů - mi proudila energie, touha něco vytvořit a dát někam to, co mnou tak hýbe. A protože moje kreativita se chce vždy vybít rychlým ťukáním do klávesnice, tak proč se o to nepodělit s někým, koho třeba tenhle celý koncept a řeči naprostého cizince zaujmou. A tak jsem tady, první lednový den a zároveň první den roku 2017 (kdyby to někomu uniklo), se spoustou řečí, o které nikdo nestojí, ale já je toužím psát.

Nový rok, spousta možností? Proč čekáme vždy na něco nového, než začneme s tím, co chceme? Nový rok, nový měsíc, nový den. ƒƒƒ"Od zítřka začnu cvičit," "Zítra se mu konečně omluvím," "Příští měsíc už opravdu budu šetřit a neutratím svou výplatu hned první den," a tak dále. Proč neříkáme "Tu čokoládu nechci, hubnu, od teď," ... A tímhle jsem si pravděpodobně odpověděla sama. Když chceme něco udělat, musíme to udělat hned, ne čekat na nový cokoliv.
Nemám předsevzetí, ale přesto bych splnila ráda pár věcí...
1. Ráda bych se na tenhle projekt nevykašlala hned druhý den
2. Asi bych ráda zhubla, ale ty čokolády vedle mi nepomáhají.
3. Ráda bych byla sama sebou - ať to znamená cokoliv.

Je tu spousta věcí, co se sebou člověk chce udělat, ale nikdy nenajde čas nebo odvahu - anebo se na to prostě jen vymlouváme, každý z nás, ruku na srdce, kdo z vás si někdy řekl, že to počká? Ačkoliv nejsem člověk, co si dává předsevzetí - nebo jím nechci být -, kdo nevěří na nový začátek, protože je nový rok, ale přesto by dnešek mohl být vaším novým začátkem. Nebo zítřek, pozítří, nějaký náhodný den v květnu. Jakýkoliv den může být vaším pomyslným začátkem.
Ale ještě lepší je, když nový začátek není potřeba. Být spokojený se svým životem, s tím, kdo jsme, to by měl být cílem každého. Mít vše, co si kdy přál, netoužit po malichernostech a být spokojený.

Krom kreativní nálady, o které jsem už mluvila, mnou cloumala láska. Ne láska ke konkrétnímu člověku, ale láska k celému světu, ke všemu a ke všem. A pak jsem si přečetla články o tom, co se včera stalo v Istanbulu, a láska přešla. (Haha.) Venku je to naprosto kouzelný, když pomineme mráz, který se dostane i tou nejmenší škvírou člověku pod kůži. (Hlavně když se ten člověk pokouší o super fotky, aby měl co dát na internet.) Ale ten pohled je k nezaplacení, bílá zem a hlavně bílý porost, lesy a všechno běžně zelené, je v novém kabátě naprosto dech beroucí a ta čistá pokrývka kolem způsobí, že i vy se cítíte tak nějak čistě - když už ne jindy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis | Web | 1. ledna 2017 v 23:27 | Reagovat

pěkný blog

2 Allex | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 19:09 | Reagovat

Nádherně napsáno ;)) jak jsi vystihla ten třetí bod se mi líbí.
Ať ti to vydrží :))

3 rokzeslov | Web | 2. ledna 2017 v 21:18 | Reagovat

[1]:

[2]:
Děkuju ♥

4 Špenátka | Web | 5. ledna 2017 v 20:29 | Reagovat

PS: Nechci být zlá... ale takhle nekonkrétní předsevzetí nemohou vyjít.
K tomu, aby člověk něco udělal, musí mít plán, a to co nejvíce konkrétní... aby pak dokázal vidět, jestli ho vůbec plní

1. Ráda bych se na tenhle projekt nevykašlala hned druhý den - "vydržet tenhle projekt pravidelně do..."
2. Asi bych ráda zhubla, ale ty čokolády vedle mi nepomáhají. "chci zhubnout tolik a tolik kilo, sladké chci omezit na to a to týdně, chci si třeba dělat zdravé svačiny do školy"
3. Ráda bych byla sama sebou - ať to znamená cokoliv. - "pokusím se najít každý den něco, co mi udělá radost" "obarvím si vlasy na růžovo" COKOLI

Nemyslím to nijak zle, jen... ne, tohle nevychází... jen se pak smutně ohlédneš za tím, co sis napsala a řekneš si, no, to jsem nedodržela, tak za rok.

5 Míša | Web | 5. ledna 2017 v 20:49 | Reagovat

[4]: Nenapsala jsem to konkrétně, ale přesně vím, co tím myslím. Není to napsaný tady, ale mám to v hlavě a prostě vím.
1. Nevykašlat hned druhý den, vzhledem k názvu blogu, chci vydržet celý rok - i v názvech článcích, 1/365 a podobně,
2. Chci zhubnout tak, abych sama se sebou byla spokojená. A už na tom pracuju, čokolády jsou pryč, můj pokoj je plný zdravého jídla a dvakrát denně cvičím
3. Přesně to dělám, každý den si dělám radost, snažím se... A na růžovou už prosím ne, to už tu bylo dvakrát :D
Neboj, mám to aztím pod kontrolou, ale pokud se na konci roku ohlédnu, zklamaná, vzpomenu si na tvá slova :) A děkuju za názor a tak dlouhý komentář, mimochodem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama